fbpx

Mida teha Prangli saarel?

Suve üritused Prangli saarel

Siit leiate kõik sellel suvel toimuvad üritused kogu Prangli saarel.  Iga ürituse juures on korraldaja info. 

juuni 2024
juuni 01
01. juuni 2024

PRANGLI SAUNAJOOKS on lustlik orienteerumismäng, kus tuleb läbida etteantud ajal võimalikult palju kaardile märgitud saunakohti üle kogu Prangli saare. Iga saun on omamoodi eriline. Prangli Saunajooks 2024 toimub 1.juunil Prangli saarel, Viimsi vallas, Harjumaal. Registreerimine lõpeb 30min enne võisluse algust. Saunajooksul osalevad võistkonnad on 4- liikmelised. Igale võistlejale antakse reeglitega saunade kaart enne võistlust Kelnase sadamas […]

juuni 23
23. juuni 2024
Prangli Rahvamaja, Prangli saar, Harjumaa 74006 Eesti

Jaanipäeva tähistatakse Pranglil Ülesaare laululava platsil. Esineb ansambel President. Üritus on rahvale tasuta. Soodsatel ilmaoludel süüdatakse lõke ja rahvas saab külakiigel kiikuda.  Prangli Resto asub kohe lava kõrval ja on avatud hommikuni.

avasta väikesaare võlusid

Väike saar-Palju võimalusi

Prangli saar oma mitmekesisusega meelitab ligi loodusenautijaid, seiklejaid, linnamürast põgenejaid. Pranglis on läbipaistvad männimetsad, Mölgi paradiisirand lõunarannas, lopsakas soo ja avarad loopealsed. Isegi taevatähed on siin kirkamad ja lähemal. Võimas meri pakub iga ilmaga kordumatut vaatemängu. 

Retrohõngulised kastiautod sõidutavad saarekülalised läbi Prangli võtmepaikade. 

Prangli Surfibaar & Mölgi rand

Prangli Surfibaar on saare lõunaosas Mölgi paradiisirannas lahe rannabaar, kus saab kuumade suveilmadega karastavaid jooke juua ning tänavatoidu lemmikutega keha kinnitada. Tuulise ilmaga on surfaritel lõbu laialt. Mölgi rand on kuldne liivarand väheste kividega ja pikk maa meres jalutada, et sügavaks läheks.

Prangli Pood

Prangli saarelt ei puudu ka kauplus. Prangli pood on saare südames peatänava ääres asuv armas väikepood, kust leiab kõik esmavajaliku. Hämmastavalt hea sortiment nii väikse koha kohta–esmatarbekaubast šampanjani. Jälgida tuleb kindlasti avamisaegu.

prangli pood
prangli ülesaare laululava

Ülesaare laululava

Laululava on paigutatud Prangli saare Ülesaare neemele, kus asub saare traditsiooniline lõkkeplats ja kogunemiskoht. Kogukonna ürituste tarbeks mõeldud laval on võimalik korraldada ühislaulmisi, teatrietendusi, kontserte jm. Laululava arhitektuurse vormi lähtekohaks on Prangli saare traditsiooniline veesõiduk – eistuk, mis on tavalisest paadist natuke lühem ja töntsim. Pikisuunas pooleks lõigatud eistuki vorm moodustab laulukaare. Kaarele valmis 2023.a katusealusega pikendus, mis võimaldab ka kehvema ilmaga üritusi läbi viia. Laululava kõrval asub külakiik, Prangli resto ja Ülesaare puhkekeskus.

Keri saar

Kohe Prangli saare lähedal asuvad Keri saar ja Aksi saar. Väljasõidud Pranglilt Kerile on väga populaarsed.  Keri majakas on märgilise tähtsusega. Saarel on palju hooneid: tuletorn kõrvalhoonega, kinomaja, paadikuur, puukuur, saun, kaevumaja, elumaja, uus generaatorimaja ja ilmajaam. Lisaks asub saarel mälestusmärk Kaleva postilennukile ja kopteri maandusmisplats.

keri saar

Prangli saare vaatamisväärsused

Prangli saar oma mitmekesisusega meelitab ligi loodusenautijaid, seiklejaid, linnamürast põgenejaid. Pranglis on läbipaistvad männimetsad, Mölgi paradiisirand lõunarannas, lopsakas soo ja avarad loopealsed. Isegi taevatähed on siin kirkamad ja lähemal. Võimas meri pakub iga ilmaga kordumatut vaatemängu.  Retrohõngulised kastiautod sõidutavad saarekülalised läbi Prangli võtmepaikade. 

punane kivi prangli saar

Punane kivi

Prangli Punane kivi on ainus hiidrahn saarel. Rabarahnud on algselt punased, aga kivi on kaetud samblaga. Kõik turistid külastavad majesteetlikku kivi. Müüdi kohaselt pidavat kivil istumine tooma viljakuseõnne

prangli saar gaasiläte gaasiauk

Gaasiauk

Prangli geoloogliseks iseärasuseks on, et saarel leidub maagaasi. 1924. aastal viidi saarel läbi naftaotsinguid ja avastati gaasileiukoht. Gaasiauk on turistide lemmik vaatamisväärsus. Tänaseni saab gaasilättel muna praadida 🙂

prangli saar eestirand ühishaud hauasammas rist

Eestirand

1941.a mobiliseeritud eestlasi Kroonlinna vedav aurulaev Eestirand sai sakslaste õhurünnakust tabamuse ja uppus Prangli saare lähistel. Prangli saarel asub suur puidust mälestusrist ja hukkunute kalme

prangli saarte muuseum

Pranglisaarte muuseum

Lääneotsa külas asub Prangli ja Aksi saare kultuuripärandit tutvustav muuseum, mis asub kahes paigas: Vanani talus ning Mardi talus. Väljapanekus leidub palju rannarahva elus vajalikke ajaloolisi esemeid.

prangli kirik krissis photography

Prangli Laurentsiuse Kirik

Prangli kirik on üks väikseimaid puukirikid Eestis, mis ehitati 1848.a. Seal tegutseb Prangli Laurentsiuse Kogudus. Toimuvad jumalateenistused ja isegi pulmalaulatused.

prangli rahvamaja

Prangli Rahvamaja

Rahvamaja avati 1954.a ja on tänaseni saarerahva ühisürituste pidepunkt. Seal toimuvad tänaseni aastaringselt peod, näitused, huviringid jms. Rahvamaja korraldab Jaanipäeva ja spordipäeva

Prangli Reisid

Prangli Reisid korraldab aasta ringi meeleolukaid ekskursioone, suvepäevi ja väljasõite Prangli saarele. Kes soovib mugavalt organiseerida oma tulekut saarele ilma lisamuredeta, siis tasub võtta pakkumine läbi Prangli Reiside turismibüroo.  Nad panevad paika kogu logistika ja ise tuleb vaid kohale tulla. 

Lisaks korraldavad nad huvitavaid hülgevaatlusreise Malusi saaretsikus ning väljasõite Keri ja Aksi saarele. Neil on sõbralikud ja professionaalsed giidid.

Prangli Reisid pakuvad Pranglil aastaringselt majutust enda helges imelise merevaatega Loodusenergia majas.

Prangli saare digigiid on nutikas abimees Prangli saare omapäi avastamiseks. Iga huviväärsuse juures näitab digigiid Teile infot nii tekstina kui seda on võimalik ka kuulata.

prangli reisid logo merega